ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ВОЇНІВ-ВИЗВОЛИТЕЛІВ З НАГОДИ 75-ОЇ РІЧНИЦІ ЗВІЛЬНЕННЯ УКРАЇНИ

Напередодні річниць визволення України та Києва від фашистських загарбників у Другій світовій війні офіцери та курсанти Академії СБУ разом із представниками ГО «Ветерани військової контррозвідки України» відвідали Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році».

Адміністрація та працівники музею ознайомили відвідувачів із експозицією, присвяченою форсуванню Дніпра і створенню Лютізького плацдарму. Особливо вразила молодь величезна діорама битви за Київ, розміром 29х7 м, яка зображує бойові дії з німецько-фашистськими окупантами на правому березі Дніпра в селі Лютіж.

На території музею представники громадської організації та Академії СБУ оглянули бліндажі та командно-спостережні пункти. Під відкритим небом знаходяться зразки бойової техніки – як з часів Другої світової війни, так і сучасні, передані воїнами зі Сходу України.

Керівник ГО «Ветерани військової контррозвідки України» Матвєєв Анатолій Францович також поділився із молоддю важливими деталями унікальної операції з формування Лютізького плацдарму та історіями про звитягу захисників. Серед учасників заходу був родич визволителя Києва – полковник у відставці Павлов Сергій Михайлович, рідний дядько якого був удостоєний звання Героя Радянського Союзу за подвиг при звільненні міста.

Військові ветерани наголосили, що пам’ять про військових, які заплатили своїми життями за визволення столиці, має жити та передаватися із покоління в покоління.

На знак вдячності та поваги до воїнів, котрі загинули при обороні й звільненні України, ветерани та молодь поклали квіти до підніжжя пам’ятника Героям Лютізького плацдарму. У хвилині мовчання відвідувачі вшанували і сучасних захисників України, які віддали життя у боротьбі з російським агресором під час АТО та ООС на Донбасі.

У цей день відмінникам навчання Національної академії СБУ і працівникам Музею також були вручені нагороди від Київського міського голови Віталія Кличка та громадської організації «Ветерани військової контррозвідки України».